Сторінки
- Головна сторінка
- Книжкові виставки
- Презентації
- Методична скарбничка
- Нормативні документи
- Поради читачам
- Поради батькам
- Бібліотека
- Електронні підручники
- Інтерактивні ігри
- ЗНО
- 10 золотих правил читання книг
- 2 клас - дист. навчання(інформ.)
- 3 клас - дист. навчання(інформ.)
- 4 клас - дист. навчання(інформ.)
- 5 клас - дист. навчання (інформ.)
- 6 клас - дист. навчання (інформ.)
- 5 клас - дист. навчання (муз. мистецтво)
- 6 клас - дист. навчання (муз. мистецтво)
- 7 клас - дист. навчання (муз. мистецтво)
- 5 клас - дист. навчання (основи здоров'я)
- 6 клас - дист. навчання (основи здоров'я)
- 7 клас - дист. навчання (основи здоров'я)
- 8 клас - дист. навчання (основи здоров'я)
- 9 клас - дист. навчання (основи здоров'я)
субота, 28 травня 2022 р.
середа, 18 травня 2022 р.
День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
Щорічно 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
У цей день в державі вшановують памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова і однієї з титульних націй України, які загинули під час й у декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року. Зазначеною постановою події 44-го року визнано геноцидом кримськотатарського народу.
пʼятниця, 13 травня 2022 р.
15 травня - День пам'яті жертв політичних репресій
Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.
неділя, 8 травня 2022 р.
День пам'яті та примирення
У п’ятницю, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років”. Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.