Шановні діти!
Зимові канікули з 29.12.2023-14.12.2024 р.
6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил — свято, яке від часу його заснування тридцятиліття тому завжди зустрічали з гордістю та пошаною.
Особливого значення День Збройних Сил України набув від 2014 року, після початку збройної російської агресії проти українського народу та держави. Тоді воїни Збройних Сил України з честю виконали своє призначення, зупинивши підступного ворога на сході країни.
Воістину загальнонаціональним це свято стало після початку широкомасштабного нападу російської федерації на Україну. Сьогодні ми вдруге відзначаємо День Збройних Сил України в умовах великої війни за державний суверенітет і незалежність України, за право українського народу на вільне життя у вільній країні.
Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.
Непоборні ті збройні сили, які єдині зі своїм народом
Непереможна та армія, що боронить рідну землю.
Нездоланне те військо, яке б’ється за світло проти темряви що боронить рідну землю.
Слава Збройним Силам України!
16 днів проти насильства – це глобальна акція, яка проводиться щорічно з 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок до 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Метою цієї акції є підвищення уваги до проблеми насильства щодо жінок та дівчат, а також сприяння змінам у суспільстві для запобігання насильству та покарання винних.
Початок акції був започаткований в 1991 році Центром захисту жінок у Лондоні та з того часу став традиційним об’єднанням активістів, організацій та урядових структур по всьому світу. За цей період акція стала символом міжнародного руху, який вимагає припинення насильства.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Твій друг – безпечний рух
Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.
Тому традиційно в нашій школі проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня провели з учнями 6 класу бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.
Цьогоріч Україна вперше відзначатиме День української писемності та мови - 27 жовтня. Це свято було започатковано Указом Президента України від 6 листопада 1997 року № 1241/97 «Про День української писемності та мови». 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня.
Перенесення відзначення події повʼязане з переходом на новоюліанський календар, бо дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-Літописця.
Ось уже 4 роки саме 29 серпня наша країна відзначає День пам'яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. У цей день ми вшановуємо пам'ять воїнів, які віддали життя за Батьківщину.
23 травня відзначають свято на честь українських борців за свободу і незалежність - День Героїв.
Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято - День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.
День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму.
18 травня - Всесвітній день вишиванки - молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.
З 15 до 21 травня 2023 року в Україні триває перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”.
17 травня з учнями 5 класу провели Єдиний Національний урок "Безпечна дорога додому"
Діти пригадали правила дорожнього руху; навчилися користуватися цими правилами в різних умовах, зокрема в умовах воєнного стану; розуміти дорожні знаки; формувати звичку не порушувати правила дорожнього руху; виховувати відповідальність за своє життя та життя навколишніх людей.
Цьогоріч Україна вперше за двадцять років долучиться до заходів з нагоди Дня Європи — свята, яке традиційно 9 травня відзначається в Європейському Союзі та інших країнах на знак миру та єдності на континенті. "Будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм", — сказав президент Володимир Зеленський у зверненні 8 травня після підписання указу про щорічне відзначення свята в Україні.
Кінець березня – початок квітня – перша річниця визволення українських міст від російських загарбників. Бородянка, Буча, Ірпінь, Гостомель, Мощун. Населені пункти Київщини, які першими зустріли велику війну.
Буча, Ірпінь, Гостомель – міста, які назавжди закарбовано в генетичній пам’яті українців як місця, де на початку повномасштабного вторгнення точилися запеклі бої з ворогом, російські окупанти чинили масові вбивства цивільного населення, знущалися над людьми, займалися тотальною руйнацією.
Попри надважкі випробування, Буча, Ірпінь та Гостомель та інші населені пункти не лише вистояли, а й стали щитами для столиці нашої держави, не давши ворогу можливість окупувати Київ. У березні 2022 року за рішенням Президента України цим містам було присвоєну почесну відзнаку «Місто-герой».
14 березня ми вшановуємо добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
І 2014-й, і 2022-й рік показали, що воїни доброї волі в Україні – непоодинокі. Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил.
У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.
У військо масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну карʼєру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя.
Шана і памʼять – це найменше, чим можемо їм віддячити!
ПВК "Редан" - це агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками. Рух зародився в Росії, де підлітки влаштовували заворушення в торговельних центрах.
Члени ПВК "Редан" збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками інших субкультур.
Для ідентифікації члени молодіжного неформального руху «ПВК Редан» використовують:
Під час своїх флешмобів учасники організовують масові сутички у громадських місцях.
До речі, правоохоронцями вже було затримано понад 200 представників субкультури у кількох містах України. Масштабні бійки хлопці мали намір влаштувати у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Івано-Франківську, Луцьку, Черкасах, Вінниці.
При цьому варто зазначити, що, як стверджують представники руху, вони зовсім не агресивні, засуджують насильство з боку інших субкультур та виступають за індивідуальний стиль.
Так, «Редан» протиставляють іншій субкультурі, яка вважається уособленням «грубою сили» — «офникам», члени якої можуть затіяти бійку через зовнішній вигляд іншої людини.
Враховуючи наміри влаштувати брутальний перфоманс із бійками у громадських місцях, основними місцями проведення зборів підлітків є:
Поліцейські закликають дорослих приділяти увагу дітям, постійно роз’яснювати правила поведінки та вберегти від невиправданих вчинків.
«Не допускайте ситуації, коли неповнолітні зазнають впливу агресора, підтримуючи подібні флешмоби», — йдеться у публікації.
Правоохоронці також рекомендують батькам цікавитись дозвіллям дітей, зокрема інтересами в мережі інтернет, стати по проблемних питаннях для них «найкращими товаришами».
Рік тому о 4:55 ранку 24 лютого Україна здригнулася від перших ворожих ракет на своїй території – Путін почав повномасштабну війну. Від звуків вибухів прокинулися жителі всієї України.
Тим часом у Верховній Раді депутати проголосували й ввели воєнний стан на всій території України. Міністр оборони закликав усіх, хто вміє і готовий тримати зброю, стати до лав територіальної оборони.
Тоді ж Україна розірвала дипломатичні відносини з Росією.
Це був рік болю, жалю, віри та єдності. І це рік нашої з вами незламності.
Ніколи не забудемо...
Світла пам'ять та слава Героям України та
всім мирним людям, діточкам, які загинули
від рук монстрів...
Перемога за нами!
Все буде Україна!
Тримаймося, українці!
Слава нації!
Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. Цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба. Він є одним із офіційних символів нашої держави, який уособлює в собі український народ, його культуру та звичаї.
16 лютого – День Єднання в Україні
22 січня - особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР.