вівторок, 19 листопада 2024 р.

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому"


15 листопада з учнями 7 класу був проведений Єдиний національний урок "Безпечна дорога додому"
Разом, пригадали ПДР, дорожні знаки, 
 засвоїли з  дітьми норми безпечної поведінки.
Сформували навички безпечної поведінки у разі надзвичайних ситуацій, виявлення мінно-вибухових предметів тощо.





пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

4 жовтня - Міжнародний день захисту тварин

 





Всесвітній день боротьби проти сказу

 Сказ — це гостре інфекційне вірусне захворювання тварин і людей. Характеризується запальними процесами (енцефаліт) та тяжким ураженням центральної нервової системи з можливою смертю. Щоб попередити летальні випадки, вкрай необхідно вчасно отримати кваліфіковану медичну допомогу. 

Заразитися сказом можна від диких та свійських тварин через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, контакт зі слизовими оболонками, ослинення хворою твариною. Найчастіше люди інфікуються в результаті контакту з хворими на сказ домашніми котами й собаками та дикими тваринами: лисицями, вовками та кажанами. Також небезпеку становлять безпритульні невакциновані тварини. 

Слина інфікованих сказом тварин стає заразною в останні дні інкубаційного періоду від моменту зараження та залишається такою протягом усього періоду хвороби. За даними ВООЗ, у 99 % випадків смерті людини від сказу джерелом інфекції є собаки. Близько 40 % жертв укусів імовірно скажених собак — діти віком до 15 років.

У тварини, хворої на сказ, може бути надмірна слинотеча, блювота, збудження, агресія, споживання неїстівних речей, прояви виснаження. 





вівторок, 1 жовтня 2024 р.

День захисників і захисниць України.

 1 жовтня — День захисників і захисниць України. Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.



пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Трагедія Бабиного Яру

 


Бабин Яр — місце масового вбивства жертв нацистського режиму у Києві. За різними оцінками, тут було вбито від 70 до 150 тисяч людей, серед яких було від 50 до 70 тисяч євреїв, а також радянські військовополонені, діячі Української національної ради, роми, пацієнти психіатричної лікарні.

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

21 вересня - Міжнародний день миру!

 


Міжнародний день миру було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році. Спочатку його відзначали в третій вівторок вересня, але з 2002 року було прийнято рішення відзначати це свято у фіксовану дату – 21 вересня. На цю ж саму дату припадає і День миру в Україні, встановлений з 2002 року, згідно з указом президента Леоніда Кучми.

понеділок, 2 вересня 2024 р.

Перший урок "Перемагає той, хто пам'ятає!"

Успіхів, удачі, здоров'я, терплячості і чудових результатів! На Перший дзвоник бажаю вам міцного здоров'я, терплячості, а головне – щирого прагнення до нових знань. Нехай новий навчальний рік буде кращим за попередній і всі ваші бажання стануть реальністю! Вітаю з Днем знань!




 

четвер, 6 червня 2024 р.

День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Найсильніший біль, коли гинуть діти.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

За офіційними даними Офісу Генерального прокурора, 550 дітей загинули від рук ворога з початку повномасштабного вторгнення. Ще понад 1300 — отримали поранення.

Памʼятаємо кожну жертву російського терору, не пробачимо ворогові!


 

вівторок, 21 травня 2024 р.

День скорботи і пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу


Сьогодні – 80-та річниця депортації кримськотатарського народу із Криму. Це один із найбільших злочинів комуністичного режиму, коли понад 190 тисяч кримських татар були насильно переселені до віддалених регіонів радянського союзу.



середа, 8 травня 2024 р.

День пам'яті та перемоги над нацизмом

День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років


29 травня  Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і  відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.

Для Європи 8 травня — точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників.

четвер, 25 квітня 2024 р.

День пам'яті Чорнобильської трагедії


26 квітня 2024 року відзначаються 38-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

Нагадаємо, що під час російського вторгнення в Україну Чорнобильська АЕС була окупована російськими військами. Станцію звільнили 31 березня.









четвер, 14 березня 2024 р.

День Українського Добровольця.

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.


 

четвер, 7 березня 2024 р.

Річниця від Дня народженння Т.Г. Шевченка

 9 березня 2024 року Україна відзначатиме 

210 річницю від дня народження видатного поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка 

Тараса Григоровича Шевченка. 




неділя, 25 лютого 2024 р.

26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

 26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що був встановлений 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.



четвер, 22 лютого 2024 р.

2-га річниця вторгнення російських військ на територію України

 24 лютого 2024 року – ще один чорний день в історії України. Рівно два роки Росія розпочала повномасштабний наступ на нашу країну. Близько четвертої години ранку президент-диктатор Росії Володимир путін оголосив про початок "спеціальної воєнної операції" з метою захоплення України.




вівторок, 20 лютого 2024 р.

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

 День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.



четвер, 15 лютого 2024 р.

День Єднання


 16 лютого в Україні відзначається День Єднання. Це державна ініціатива, яка була вперше проведена 16 лютого 2022 року згідно з Указом Президента України.

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну. У цей день українців закликали підняти державні прапори на будинках і спорудах. Це свято є символом єдності та солідарності українського народу в обличчі зовнішніх викликів та загроз.

15 лютого - 35-та річниця виведення військ з Афганістану

 15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-та річниця виведення військ з Афганістану Афганська війна — остання з великих імперських авантюр СРСР. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю.

Згадаємо наших земляків:

Цінько Віктор Петрович

Квасницький Алім Петрович

Вічна пам'ять Вам!

Ви завжди залишитеся в наших серцях!

Лесик Петро Іванович

Міцного Вам здоров'я!



середа, 14 лютого 2024 р.

Обережно! Сказ!

 

Сказ — це гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом укусів, пошкрябин чи ослинення.

Захворювання сказом як у людини так і тварини завжди закінчується смертю!

Найбільшу небезпеку представляють коти, собаки, лисиці, гризуни, також хворіють на сказ сільськогосподарські тварини (корови, вівці, кози, коні, кролі та інші).

Збудник хвороби — вірус, знаходиться в мозковій тканині та слині хворих тварин. Незвичайна чи агресивна поведінка тварин, як домашніх, так і хижих, майже завжди ознака хвороби. У тварин відмічається дратівливість, вони безпричинно гавкають і нібито ловлять мух у повітрі, можуть забиватися в темні кути, не реагують коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, дуже часто тварина нібито подавилася кісткою, потім  розвивається водобоязнь.

Хворі кішки поводяться дуже агресивно, наносять глибокі рани. У кішок та диких тварин захворювання протікає з перевагою збудження. Хворі тварини (лисиці, куниці, пацюки) можуть агресивно нападати на людей. Лисиці можуть забігати на подвір’я громадян, території шкіл та інших установ, не втікають коли їх починають ловити люди.

Єдиним захистом від хвороби постраждалим від укусів тварин – є щеплення, що призначають лікарі.

Для захисту від сказу необхідно правильно утримувати домашніх тварин. Щорічно проводити їм щеплення проти сказу, виводити на вулицю в намордниках.

Шановні, будьте обережні при поводжені з тваринами, особливо з безпритульними.

Пам’ятайте, якщо дотримуватись наданих порад, то можна запобігти укусів тваринами, а тим самим попередити небезпечне захворювання – сказ.


вівторок, 6 лютого 2024 р.

6 лютого - День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету відбувається щорічно у другий вівторок лютого, цьогоріч – це 6 лютого. Традиційно День безпечного Інтернету організовується мережею Safer Internet Centres в Європі, за спільною ініціативою Insafe/INHOPE та підтримки Європейської Комісії.

 

субота, 3 лютого 2024 р.

3 лютого 1944 року 80-а річниця Визволення села Червоний Тік

  3 лютого 2024 року - 80 річниця визволення села Червоний Тік від німецько-фашистських загарбників.

 Наступ радянських військ на Апостолівському напрямку, якій потім отримав назву Нікопольсько-Криворізької операції, почався 31 січня й 5 лютого 1944 року до 8-ї години ранку радянська армія звільнила місто від німецько-фашистських військ.

При визволенні села Червоний Тік і ст. Тік всіх воїнів, які загинули, було поховано в братській могилі села Червоний Тік (спочатку на східній околиці села), а в 1973 році останки перенесено в центр села.

   Багато чоловіків пішли на фронт, але не всім випало щастя повернутися до рідного села, до рідної домівки після Перемоги.

    З тяжких кривавих боїв не повернулися до рідних осель 26 жителів села.


1.Бабенко І.А.

2.Валайко М.А.

3.Валайко О.О.

4.Вовк Г.І.

5.Дрогот  І.У.

6.Жила Г.І.

7.Косенко Г.Г.

8.Крамар Ї.Г.

9.Лисенко А.Т.

10. Лисенко С.Т.

11. Сапетний В.К.

12. Сидоренко В.С.

13. Сокирник Д.В.

14. Сокирник К.В.

15. Сокирник О.В.

16. Іващенко Ф.С.

17. Іващенко М. Ф.

18. Фероренко П.М.

19. Мелко В.І.

20. Салимон А.Т.

21. Мальцев А.І.

22. Явтушенко Я.Д.

23. Крамарь А.А.

24. Юшко П.А.

25.Чистяк М.

26.Бокий В.

  Після вигнання фашистів з села 3 лютого 1944 року в селі відразу  ж приступили до відродження колгоспного виробництва. 


понеділок, 29 січня 2024 р.

День пам'яті героїв Крут

 29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.

Бій під Крутами - історія 

У кінці грудня 1917-го уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності, тож Москва створила у Харкові окремий "український червоний уряд", який і оголосив війну незалежній частині держави.

Наступ більшовиків українське військове командування очікувало з полтавського напрямку - саме туди скерували свіжі та найбоєздатніші підрозділи. Але наступ почався з іншого боку. 

У грудні 1917-го станцію Бахмач на Чернігівщині - важливий залізничний вузол на кордоні УНР і Росії - охороняв загін Першої української військової школи ім. Б. Хмельницького. На початку 1918 року до них надійшло підкріплення з Києва - 1-ша сотня Куреня студентів Січових Стрільців. Це були студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Т. Шевченка), гімназисти старших класів. Вони зайняли оборону біля станції Крути  - між Ніжином і Бахмачем, за 130 км від Києва.

Вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. За різними даними їх було від 4 до 6-7 тисяч. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак, бойові втрати більшовиків складали до 300 убитих, а ще поранені, полонені.

Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення. Взвод у сутінках втратив орієнтир і вийшов на станцію Крути, яку вже зайняли червоноармійці. Близько 30 юнаків взяли у полон, катували, а потім стратили.

четвер, 18 січня 2024 р.

День Соборності України

 День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської ...




20 січня - Всеукраїнський день памʼяті захисників Донецького аеропорту

 В Україні 20 січня вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту, які героїчно тримали оборону від 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року від атак окупаційної армії Росії.